12 راهکار برتر تضمین ترافیک وب سایت

5/5 - (1 امتیاز)

میلیون ها و تریلیون وب سایت در اینترنت وجود دارد که هزاران نفر در جهان به آنها دسترسی دارند.
بنابراین ، شما فکر می کنید که چگونه می توان ترافیک وب سایت را تضمین کرد تا موفقیت آنلاین غیرقابل انکاری داشته باشید ، درست است؟
روش های مختلفی برای جذب ترافیک وب سایت تضمینی به سمت تجارت شما وجود دارد که یکی از آنها خرید ترافیک به وب سایت شماست. استراتژیهای متعدد دیگری وجود دارد که می توان برای افزایش بازدید سایت خود انتخاب کرد که در زیر ذکر شده است.
نحوه دستیابی به بازدید بیشتر به وب سایت شما به کارآیی تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت شما بستگی دارد. شما باید بتوانید عملکرد خود را در چارچوب صنعت خود ارزیابی کنید. شما همچنین باید بهترین شیوه های جستجوگرها و آخرین روند بازاریابی دیجیتال را درک کنید.

از میان دوازده روشی که ما در این پست وبلاگ ارائه می دهیم ، ممکن است بعضی از آنها آشنا به نظر برسد ، در حالی که دیگران ممکن است شما را متعجب کنند. ما به دنبال راه هایی برای ایجاد منابعی هستیم که باعث ایجاد ترافیک ، افزایش جریان از منابع ورودی ترافیک موجود و بهینه سازی محتوا برای بازدید کنندگان با کیفیت تر و با ارزش تر می شوند.

چرا به ترافیک بیشتری برای وب سایت خود نیاز دارید؟

آیا می دانید چگونه یک عکاس طبیعت عکس مناسب یک عقاب پرنده را بدست می آورد؟ او شانس را افزایش می دهد. ترفند این است که هزاران عکس بگیرید. هرچه عکس بیشتر باشد ، شانس ثبت تصویر عالی (و همچنین حجم بالاتر عکس عالی) نیز بیشتر است. میزان بازدید وب سایت شما مشابه است: هرچه میزان بازدید بیشتر باشد ، احتمال تبدیل بازدیدکننده بیشتر به مشتری پرداخت کننده بیشتر خواهد بود.

  1. از کانال های بازاریابی استفاده کنید که رقبا نیستند
  2. داشتن یک استراتژی خوب
  3. استفاده از افراد تأثیرگذار (Influencer)
  4. استفاده از شبکه های اجتماعی
  5. محتوایی با عملکرد بالا و جذاب ایجاد کنید
  6. به مخاطبان خود گوش فرا دهید (و پاسخ دهید)
  7. افزایش بازدید با سئو
  8. ایمیل مارکتینگ
  9. نرم افزار و ربات افزایش بازدید سایت
  10. تجزیه و تحلیل
  11. با ترافیک و سایر وب سایت ها شریک شوید (تبلیغات)
  12. استفاده از کلمات کلیدی

1) از کانال های بازاریابی استفاده کنید که رقبا نیستند

به همان روشی که ترافیک خود را تجزیه و تحلیل می کنید ، از بازدید سایت های رقبا خود تحقیق کنید. روش معمول اتخاذ کانال های مشابه است. گاهی اوقات گرفتن جهت مخالف می تواند شرط بندی بهتری باشد. کانال هایی را که رقبای شما هنوز کشف نکرده اند یا از آنها غفلت می کنند شناسایی کرده و خلا the را پر کنید. این فرصت شماست که با تلاش هوشمندانه و متمرکز در کانال های بازاریابی که مخاطبان شما انتظار ندارند ، مخاطب کاملاً جدیدی را تسخیر کنید.

2) استراتژی مناسب

شما می توانید از این استراتژی برای جذب حداکثر مشتریان بالقوه به سمت وب سایت خود استفاده کنید. می توانید به دنبال لینکهای استناد خراب در ویکی پدیا باشید و وب سایت خود را با آن پیوند دهید. اگر مورد مربوط به مارک یا خدمات خود را پیدا کردید ، می توانید به دنبال پیوندهایی با کیفیت بالا باشید زیرا این امر باعث افزایش عوامل اعتماد در بین مشتریان بالقوه یا بازدید کنندگان می شود.

به دنبال یک URL خوب باشید: این مهمترین استراتژی است که به هر یک از وب سایت ها کمک می کند از وب سایت با کیفیت بازدید کنند. یک آدرس اینترنتی خوب لازم است زیرا به راحتی و راحت بودن URL ها برای مشتریان برای درنظر گرفتن URL و قرار گرفتن در وب سایت ضروری است. علاوه بر این ، می توانید کلمات کلیدی را به نام کسب و کار یا در URL سایتی که مسئول جذب ترافیک گسترده در وب سایت شما است ، قرار دهید.

معمولاً سابقه مدت زمانی را که یک کاربر خاص در صفحه وب شما سپری می کند پیگیری می کند. این مشخص می کند که سایت شما چقدر برای آنها مفید بوده است. همچنین ، با داشتن مطالب بهتر ، شانس بالاترین رتبه در Google وجود دارد. در نتیجه ، توصیه می شود مطالب با کیفیت و آموزنده را در قالب یک وبلاگ در وب سایت خود قرار دهید.

3) به بازدیدکنندگان سایت اجازه دهید وب سایت شما را تبلیغ کنند

شما می توانید با اجرای انواع مختلف مسابقات ، بازدیدکنندگان سایت خود را به تبلیغ سایت خود وادار کنید. بهتر نیست فقط یک مسابقه را اجرا کنید ، در عوض مسابقه ای را برگزار کنید که شرکت کننده از طریق بالاترین تعداد آرا برنده شود. به این ترتیب نه تنها مردم را در برنده شدن در مسابقه جذب خواهید کرد بلکه در واقع باعث شده اید مردم به طور فعال برای شما تبلیغ کنند.

4) شبکه های اجتماعی

این منبع ترافیکی دیگری با پتانسیل خارق العاده است. میزان و کیفیت ترافیک از هر بستر شبکه های اجتماعی را به طور جداگانه تجزیه و تحلیل کنید.
توزیع و ترویج محتوا یا به اصطلاح پروموت کردن (Promotion) محتوا مرحله بعدی است. با توزیع درست محتوا در شبکه‌های اجتماعی یا سایر کانال‌های مشابه می‌توانید بازدیدکننده‌های بیشتری به سمت سایت بکشید.

5) بازاریابی محتوا

تا زمانی که محتوای خوب و مرتبطی در سایت خود ایجاد کنید ، جریان مستمری از بازدیدکنندگان را خواهید داشت (امیدوارم) که از Google به سایت شما می رسند.
چند نکته که با رعایت آن ها باعث تولید محتوا خوبی می شود:

محتوای مفید بنویسید (معروف به محتوایی که به سوالات پاسخ دهد)
به نظر واضح است ، اما بیشتر محتوای متمرکز بر سئو به همین دلیل خلاصه می شود:

به سوالی که بسیاری از افراد بصورت آنلاین می پرسند پاسخ دهید ، که به خوبی پاسخ داده نمی شود.

اگر سوالی دارید ، اولین کاری که احتمالاً انجام می دهید چیست؟ شما آن را در گوگل جستجو می کنید.

نکته : گوگل و موتورهای جستجوی جایگزین در درجه اول برای پاسخ دادن به سوالات مردم وجود دارند. اگر بتوانید به سؤالات با محتوای وب سایت خود پاسخ دهید ، Google ترافیک را به سایت شما ارسال می کند.

6) به مخاطبان خود گوش فرا دهید (و پاسخ دهید)

بنابراین چگونه این سؤالات را پیدا می کنید؟
خوب ، این قسمت سخت است. درک مخاطبان به شما کمک می کند. استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی نیز چنین است.
اما یکی از ساده ترین راه ها برای یافتن سؤالاتی برای پاسخ گویی به Google است.
سوالی را که ممکن است مخاطبان شما داشته باشند تایپ کنید و از آنجا بروید.

هنگامی که چند سؤال پیدا کردید ، از این چارچوب ساده برای نوشتن محتوای مفید استفاده کنید:

برای یافتن یک سؤال پرطرفدار ، درباره کلمات کلیدی تحقیق کنید.
مقاله ای بنویسید که به این سؤال ها پاسخ دهد.
بهترین مقاله های SEO را برای مقاله خود دنبال کنید.
اطمینان حاصل کنید که تعداد کلمات به اندازه کافی طولانی است تا بتوانید به طور کامل به سوال پاسخ دهید
مقاله خود را ویرایش کنید (همه ما اشتباه می کنیم).
انتشار ، شستشو و تکرار را بزنید.
فقط مطمئن شوید که یک موضوع محتوایی را انتخاب کرده اید که قرار نیست ظرف چند ماه از بین برود …محتوای تکراری نباشد، مفید و جامع بنویسید
برخی از مطالب به سرعت منسوخ می شوند ، در حالی که محتوای غیر قابل بروزرسانی مانند مقاله های خبری قدمت ندارد. در واقع ، این می تواند به مرور زمان باعث ایجاد ترافیک جستجو ، هدایت ها و اشتراک های اجتماعی شود.

میزان بازدید نشان دهنده تعداد مشتریانی است که به سایت شما هدایت می شوند. اما این تنها دلیل نیست. سایتی که در حال حاضر بازدید زیادی داشته باشد همچنین بازدید بیشتری را به خود جلب می کند. این فرصتی برای افزایش آگاهی از برند و ایجاد رهبری فکری است. موتورهای جستجو سایت شما را به عنوان یک مرجع درک می کنند ، و این بازتاب دهنده رتبه شما در SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) است.

7) افزایش بازدید از طریق(SEO)

تمام بازدیدکنندگانی که پس از وارد کردن پرس و جو در موتور جستجو مانند Google ، Bing یا Yandex ، به سایت شما رسیدند ، در ترافیک ارگانیک شما نقش دارند. شما با SEO خوب این نوع ترافیک را کسب می کنید. بازاریابی درونی و بازاریابی محتوا ، استراتژی هایی هستند که از طریق SEO ترافیک ارگانیک ایجاد می کنند.

8) بازاریابی ایمیلی

هر کسی که از طریق پیوندی که در یک ایمیل ارسال کرده اید کلیک کند ، در اینجا نشان داده می شود ، به شرطی که ایمیل به درستی برچسب گذاری شود. این را بخاطر داشته باشید زیرا بازاریابی از طریق ایمیل یکی از کانالهای موفق بازاریابی با بازده سرمایه بالاتر از حد متوسط (ROI) است.

9) نرم افزار ها و ربات های افزایش بازدید سایت

تا اینجا هرچه گفتیم راه راستی و درستی بود اما بعضی وقت‌ها شاید مجبور شوید دست به دامن راه‌های میانبر شوید.

البته که هنوز هم ما تاکید می‌کنیم راه‌های ارگانیک برای بازدید کننده واقعی خیلی خیلی بهتر هستند. دلیل آن هم ساده است، ما بازدید کننده‌ای می‌‌خواهیم که برای ما مشتری بیاورد نه ربات‌هایی که فقط سایت را باز کنند.

انواع ربات یا نرم افزار افزایش بازدید سایت وجود دارد که به صورت مستقیم یا با جستجوی کوئری‌های مشخص شده در گوگل سایت را باز می‌کنند.

10) تجزیه و تحلیل

حالا اجازه دهید یک مرور سریع درباره کانال‌های ورود کاربران و بازدیدکننده‌ها داشته باشیم و بعد ببینیم این تجزیه و تحلیل که می‌گوییم چه نقشی دارد.

نحوه دستیابی به بازدید بیشتر به وب سایت شما به کارآیی تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت شما بستگی دارد. شما باید بتوانید عملکرد خود را در چارچوب صنعت خود ارزیابی کنید. شما همچنین باید بهترین شیوه های جستجوگرها و آخرین روند بازاریابی دیجیتال را درک کنید.

اگر تمام روش‌های گفته شده را خلاصه کنیم می‌رسیم به کانال‌های زیر:

  • بالا بردن بازديد سايت از گوگل
  • افزایش بازدید مستقیم
  • افزایش بازدید ارجاعی از سایر سایت‌ها یا کانال‌ها

هر کدام از این راه‌های بالا بردن بازديد سايت هم روش‌های زیرمجموعه و نکاتی دارند که باید همه در کنار هم اجرا شوند تا به نتیجه برسید.

تحلیل کردن نتایج به دست آمده از هر کدام و رصد بازخوردها و رفتار کاربران در تمام مراحل و روش‌ها کمک می‌کند تا نقاط ضعف و قوت را بشناسیم. بعد از شناسایی نقاط ضعف آنها را برطرف می‌کنیم و روی نقاط قوت بیشتر کار می‌کنیم.

ابزارهای تحلیل و رصد سایت، محتوا، سئو و تبلیغات

  • گوگل آنالیتیکس
  • سرچ کنسول
  • گوگل تگ منیجر

11) تبلیغات

تبلیغات کلیکی

PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) یک مدل تبلیغاتی مبتنی بر عملکرد است که هدف گذاری کلمات کلیدی را در موتورهای جستجو و سایر سیستم عامل ها اعمال می کند. به شما امکان می دهد سرعت بازدید را افزایش دهید در حالی که به شما امکان کنترل تبلیغات و هدف گیری مخاطبان را می دهد. مشهورترین و بهترین روش تبلیغات کلیکی هم گوگل ادز است.

نمایش تبلیغات یا تبلیغات بنری

تبلیغات بنری بخشی از SEM محسوب می شوند و راهی عالی برای جلب توجه بیشتر به سایت شما هستند. ترافیکی که از طریق بنرها یا تبلیغات نمایش داده شده، بازدید کننده‌ها با کلیک روی بنر وارد سایت شما می‌شوند.
این روش برای برندینگ و افزایش آگاهی از برند هم تاثیر خوبی دارد، اما نسبت هزینه به بازدید و نرخ تبدیل آن معمولا بالاست.

12) کلمات کلیدی

کلمات کلیدی خود را جدی بگیرید: فقط فکر کنید مشتری هستید و می خواهید محصول یا خدماتی را که ارائه می دهید جستجو کنید. چه کلمات کلیدی ای را جستجو خواهید کرد؟ شما فقط باید از دید مشتری فکر کنید تا صاحب مشاغل. با این کار درک مشتری شما راحت تر می شود و در نهایت با استفاده از آن کلمات کلیدی او را جذب می کنید.

چگونه میزان ترافیکی را که می گیرید بررسی کنیم؟

با Google Analytics می توانید میزان بازدید واقعی وب سایت خود را مشاهده کنید ، مانند بازدیدکنندگان روزانه ، بازدید کنندگان بی نظیر ، بازدید از صفحه و موارد دیگر. همچنین می توانید منابع ترافیک را مشاهده کنید تا درک کنید که ترافیک شما از کجا می آید و کجا باید تلاش خود را متمرکز کنید.

شما می توانید داده های خود را با رقبای خاص مقایسه کنید و میزان ترافیک هر منبع را نسبت به میانگین های صنعت محک بزنید. همین کار را برای میانگین مدت بازدید ، نرخ پرش و صفحات در هر بازدید انجام دهید تا کیفیت ترافیک شما بهتر ارزیابی شود. بفهمید بهترین ترافیک شما از کجا ناشی می شود و برنامه های خود را برای افزایش ترافیک بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

نتیجه گیری

افزایش ترافیک یک تلاش مداوم است. کافی نیست چیزها را تنظیم کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. رقابت و الگوریتم های مداوم موتور جستجو نیاز به شما دارد که به طور مداوم بر ترافیک وب سایت خود نظارت و مدیریت کنید. برای بهینه سازی کارآمد عملکرد خود ، شما به داده های دقیق و روشنگری نیاز دارید که به تصمیم گیری های مهم کسب و کار کمک می کند.

خبرنامه وب خاص

با ثبت نام در خبرنامه وب خاص جدید ترین مقالات را در ایمیلتان دریافت کنید

مقالات مرتبط

WEBKHAS Professional Team

Provides the most up-to-date digital marketing services to customers

تیم حـرفه ای وب خاص

به روز ترین خدمات دیجیتال مارکتینگ را به مشتریان ارائه می دهد.

بهینه سازی وب سایت
SEO

با کلمات کلیدی تاثیر گذار وب سایت شما را به صفحه اول گوگل می آوریم.

تبلیغات در گوگل
Ads on Google

در سریع ترین زمان با مناسب ترین قیمت و در کلمات دلخواه به صدر نتایج گوگل خواهید آمد.

تبلیغات شبکه اجتماعی
Advertising Social Media

تبلیغات موثر در اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی.

تبلیغات کلیکی
Click Advertising

انتشار محصول و برند شما در معتبر ترین سایت های ایرانی به صورت کاملا هدفمند.

تولید محتوا و مقاله
Article Production

تولید محتوا و مقاله وب سایت و شبکه های اجتماعی برای معرفی بیشتر برند و محصول شما.

دایرکتوری مشاغل
Business Directory

ثبت نام، انتشار محتوای برند یا محصول شما در دایرکتوری ها و سایت های تبلیغاتی.

رپورتاژ آگهی
Reportage

انتشار محتوای شما در وب سایت های بزرگ و معروف ایرانی همراه با لینک مستقیم و عکس.

ایمیل مارکتینگ
Email Marketing

ارسال ایمیل تبلیغاتی و خبر نامه به ایمیل های هدفمند و لیست ایمیل شما.