10 راهکار اساسی برای موفقیت در فروش اینترنتی

5/5 - (2 امتیاز)

طی چند سال اخیر فروش اینترنتی رشد چشمگیری داشته است. تعداد بیشماری از مشاغل پیوستن به گروه تجاری مشاغل مستقر گواه پتانسیل درآمد زیاد مشاغل اینترنتی است. اگرچه فرصتهای بیشماری بصورت آنلاین فراوان است ، اما موفقیت و بازاریابی بیشتر به موفقیت در بازاریابی اینترنتی نیاز دارد. در بخش بعدی ، ما برخی از نکات قدرتمندی را بررسی خواهیم کرد که می تواند به شما کمک کند از قدرت کامل بازاریابی اینترنتی برای رشد تجارت خود استفاده کنید.
در این پست ، ما 10 استراتژی از این دست را بررسی خواهیم کرد ، بنابراین چه کالاهای فیزیکی بفروشید و چه یک کسب و کار مبتنی بر خدمات را اداره کنید ، در اینجا 10 تکنیک عملی آورده شده است که می توانید برای افزایش عملکرد فروش آنلاین استفاده کنید.

1) جایگاه خود را بشناسید

از آنجا که بازاریابی اینترنتی یک زمینه واقعاً گسترده است ، برای شما مهم است که بدانید مشتریان شما چه کسانی هستند و آنها چه می خواهند. بسیاری از شرکت ها تحقیقات مصرف کننده و بازار را انجام می دهند تا بتوانند طرز فکر ، ترجیحات و الگوی خرید خریداران هدف خود را درک کنند. به عنوان یک کارآفرین یا یک فرد تجاری ، شما باید یک بازار / مخاطب خاص را هدف قرار دهید نه همه و همه. این مورد در انتخاب کلمات کلیدی منعکس خواهد شد که در کارزار جستجوگرها و SEM خود استفاده خواهید کرد.

2) یک برنامه بازاریابی اینترنتی ایجاد کنید

یک طرح بازاریابی اینترنتی ، تمام تصمیمات و فعالیتهای شما را در هر مرحله از راه اطلاع می دهد. همچنین به شما کمک می کند تا استراتژی های صحیح را توسعه داده و اجرا کنید و نتیجه یا نتایج فعالیت های خود را ارزیابی کنید. برنامه بازاریابی اینترنتی شما باید تمام اهداف و اهداف قابل اندازه گیری را برجسته کند و نقاط عطفی برای فعالیتهای بازاریابی شما ایجاد کند. مهمتر از همه ، شما باید برنامه تجاری بازاریابی اینترنتی خود را با برنامه تجاری موجود شرکت ادغام کنید و اطمینان حاصل کنید که با اهداف تجاری میان مدت و بلند مدت هماهنگی دارد.

3) رقبا را بشناسید

گسترش مشاغل مستقر در اینترنت و پیشرفت در فن آوری های بازاریابی ، بازاریابی اینترنتی را بسیار رقابتی کرده است. تعداد بی شماری از مشاغل مستقر بصورت آنلاین چالشی برای ورود کنندگان به بازار است. اگر می خواهید تجارت خود را توسعه دهید و در رأس بازار بازاریابی اینترنتی خود باقی بمانید ، پس باید رقبا را بخصوص نقاط قوت و ضعف مربوطه را بشناسید. برای شناختن رقبای خود ، باید هوش بازار را داشته باشید و اطلاعات مربوط به محصولات ، خدمات ، قیمت گذاری ، سیاست های مصرف کننده و ارزش پیشنهادی رقبا را تجزیه و تحلیل کنید. وقتی تمام این جزئیات را در دست داشته باشید ، می توانید موقعیت خوبی برای تصمیم گیری آگاهانه و اجرای یک کمپین قدرتمند فروش و بازاریابی داشته باشید.

4) یک وب سایت حرفه ای ایجاد کنید و آن را بهینه کنید

وب سایت مشاغل شما نقطه ورود شما به دنیای بازاریابی اینترنتی است. این اولین چیزی است که بازدیدکنندگان و مصرف کنندگان می بینند (قبل از اینکه حتی شما را در سطح شخصی بشناسند). وب سایت شما باید ارزشهای شرکت شما را منعکس کند و پاسخ کافی به مشتریان جدید ارائه دهد تا آنها بتوانند سریع تصمیم بگیرند. برای مفید کردن سایت خود ، باید بخشهای مهمی مانند سوالات متداول ، توابع پشتیبانی از طریق ایمیل و چت و در صورت لزوم سیستم تیکت را در آن بگنجانید. نکته مهم در اینجا ایجاد و حفظ تصویر حرفه ای از شرکت شما است.

5) SEO و SEM را انجام دهید

برای افزایش بازدید ، باید سئو سایت درون صفحه ای و خارج از صفحه را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی هدفمند در صفحات و پست های خود استفاده می کنید تا رتبه بندی موتور جستجو را افزایش دهید. همچنین باید کمپین های SEM خود را با فرم های مربوط به بازاریابی اینترنتی تبلیغاتی مانند کمپین های تبلیغاتی PPC ، وبینارها و پادکست ها تقویت کنید. برای سوزاندن SEO و کسب رتبه های خوب ، با یک شرکت خدمات بازاریابی اینترنتی مشورت کنید تا به شما در مدیریت کمپین های SEO و SEM کمک کند.

6) از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

بدون شک ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی جنبه ای سریع از بازاریابی اینترنتی دارد. این پتانسیل برای ایجاد فروش و درآمد هنگفت برای تجارت در بازار است. قدرت ابزارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی در جذابیت جهانی و در معرض دید گسترده قرار گرفتن آنها برای یک کسب و کار نهفته است. قبل از ورود به باند واگن رسانه های اجتماعی ، باید وقت بگذارید تا از اطلاعات جمعیتی بازار و کانال های مناسب رسانه های اجتماعی برای دسترسی به مخاطبان خود مطلع شوید. هنگامی که مخاطبان خود را شناختید ، باید صفحات نمایه شرکتی و حساب های شبکه های اجتماعی برای تجارت خود در LinkedIn ، Twitter و Facebook ایجاد کنید و از آنها برای جذب پیروان جدید و موجود استفاده کنید

7) تبلیغات ایمیلی / حفظ رابطه با مشتری

بازاریابی از طریق پست الکترونیکی یکی از اجزای اساسی در استراتژی کسب و کار بازاریابی اینترنتی است. در صورت استفاده صحیح نه تنها ارزان نیست بلکه بسیارمؤثر است. ارسال ایمیل تبلیغاتی برای مشتریان و چشم اندازهای موجود بسیار آسان تر از استفاده از پست مستقیم برای همان هدف است. چندین نرم افزار پست الکترونیکی به عنوان ارائه دهنده خدمات (مانند Benchmark ، Mailchimp و GetResponse) وجود دارد که ویژگی های بالایی را ارائه می دهند که با کلیک بهتر روی نرخ ها و موفقیت در بازاریابی تضمین می کنند. اگر از بازاریابی پست الکترونیکی استفاده نکرده اید ، زمان آن فرا رسیده است که شروع به استفاده از آن کنید.

8) نظارت و تجزیه و تحلیل داده های وب

ظاهراً ، بازاریابی اینترنتی چندین معیار اصلی دارد که باید هر از گاهی آنها را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید تجارت خود را توسعه دهید. این معیارها برای رشد و پایداری تجارت ضروری است. اگر می خواهید تجارت خود را توسعه دهید ، باید موارد زیر را کنترل و تحلیل کنید:

منابع ترافیک وب
جریان ترافیک
بازدید از صفحه
نرخ پاسخ را ارائه دهید
بازگشت سرمایه
آگاهی از برند
بازدیدها
تولید محتوا/ انتخاب کردن
اینها تنها برخی از معیارهای اصلی بازاریابی اینترنتی است که به شما کمک می کند تا از عملکرد وب سایت خود و مواردی که باید بهبود یابد ، مطلع شوید. برای شروع سریع ، Google Analytics را توصیه می کنم که ابزاری قدرتمند برای اندازه گیری ، تجزیه و تحلیل و گزارش معیارها و عملکرد وب سایت است.

9) یک پیام تجاری یکپارچه و سازگار ایجاد کنید

نام تجاری شما عاملی قدرتمند در روند فروش و بازاریابی است. این می تواند مشتری ها را به خود جلب کند و آنها را وفادار کند یا “آنها را از آنها دور کند”. نام تجاری شما از چندین طریق از رابط کاربری وب سایت ، پاسخ ها و حتی تجربه مراقبت از مشتری و نحوه تعامل مشتریان یا پیروان در شبکه های اجتماعی منعکس می شود.

اگر مشاغل شما از بازاریابی اینترنتی متقابل کانال استفاده می کند ، پس شما باید یک پیام تجاری یکپارچه ایجاد کنید و آن را حفظ کنید. پیام مارک فقط مربوط به آنچه شما با مخاطب خود برقرار می کنید نیست ، بلکه آنچه مخاطبان و مصرف کنندگان شما درباره شما می دانند و تجربه می کنند. اطمینان حاصل کنید که بازدید کنندگان و مصرف کنندگان وفادار ، نام تجاری شما را تجربه می کنند و رضایت شما را جلب می کنند و یک پیام ثابت و یکپارچه را در همه جا می بینند.

10) اعتبار خود را به صورت آنلاین تماشا کنید

مدیریت اعتبار بخشی جدایی ناپذیر در بازاریابی اینترنتی است که به شما کمک می کند به موقع و به صورت حرفه ای با مسائل بالقوه آسیب رسان برخورد کنید. در واقع ، اگر کسب و کارتان شهرت خوبی نداشته باشد ، نمی توانید برند خود را رشد دهید. اعتبار شما فقط به گفته دیگران در مورد مشاغل شما در فضاهای رسانه های اجتماعی نیست ، بلکه به چگونگی ارتباط شما با مشتریان و مخاطبانتان مربوط می شود.

تا زمانی که نگرانی های مشتریان و چشم اندازهای شما را فراموش نکنید ، به کسب درآمد زیاد توجه نکنید. اطمینان حاصل کنید که از حریم خصوصی مصرف کننده محافظت می کنید و روابط خوبی با مصرف کننده برقرار می کنید. از آنجا که این یک منطقه خاکستری برای بسیاری از افراد است ، توصیه می شود که برای تهیه و اجرای یک طرح مدیریت اعتبار خوب برای تجارت خود با یک شرکت بازاریابی اینترنتی مشورت کنید یا حتی آن را استخدام کنید. به یاد داشته باشید ، وقتی اعتبار شما پایین می آید ، میزان بازدید و فروش شما نیز کاهش می یابد.

چه در اطراف بوده اید و چه در تلاش برای دستیابی به تجارت آنلاین خود هستید ، باید اصول بازاریابی اینترنتی را یاد بگیرید و درک کنید. حقیقت این است که اینترنت چیزهای بیشتری نسبت به بازاریابی سنتی ارائه می دهد. همچنین چندین ابزار بازاریابی آنلاین و خدمات بازاریابی اینترنتی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند شروع به کار بازاریابی کنید. اگر از تمام پتانسیل اینترنت استفاده کنید ، می توانید میزان بازدید خود را افزایش داده و درآمد فوق العاده ای را افزایش دهید.
به این نکته هم توجه داشته باشید که فروش اینترنتی هم قانون دارد:

  1. داشتن نماد اعتماد الکترونیک
  2. درگاه پرداخت
  3. نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال

کلام آخر

افزایش فروش آنلاین هدف اصلی بی شماری از مشاغل بزرگ و کوچک است. چه یک تجارت خرده فروشی داشته باشید و چه برای یک غول تجارت الکترونیکی گسترده مانند آمازون کار کنید ، افزایش فروش از طریق کانال های آنلاین کمی شبیه به اعتصاب است – بسیار آسان تر از آنچه که در واقع است به نظر می رسد.
شاید اجرا کردن این قوانین کمی سخت به نظر بیاید. اصلاً ما فروش اینتنرتی را به خاطر ساده بودنش دوست داریم! شما می‌توانید بدون این کارها هم فروش اینترنتی خود را شروع کنید، اما یادتان باشد که مسوولیت هر اتفاق ناگوار یا تخلفی که انجام شود به عهدۀ خودتان خواهد بود.

امیدواریم حتماً این نکات ساده و کاربردی را رعایت کنید و از همان ابتدا، تجربۀ کاربری موفقی را برای مشتری‌های خود بوجود بیاورید.

خبرنامه وب خاص

با ثبت نام در خبرنامه وب خاص جدید ترین مقالات را در ایمیلتان دریافت کنید

مقالات مرتبط

WEBKHAS Professional Team

Provides the most up-to-date digital marketing services to customers

تیم حـرفه ای وب خاص

به روز ترین خدمات دیجیتال مارکتینگ را به مشتریان ارائه می دهد.

بهینه سازی وب سایت
SEO

با کلمات کلیدی تاثیر گذار وب سایت شما را به صفحه اول گوگل می آوریم.

تبلیغات در گوگل
Ads on Google

در سریع ترین زمان با مناسب ترین قیمت و در کلمات دلخواه به صدر نتایج گوگل خواهید آمد.

تبلیغات شبکه اجتماعی
Advertising Social Media

تبلیغات موثر در اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی.

تبلیغات کلیکی
Click Advertising

انتشار محصول و برند شما در معتبر ترین سایت های ایرانی به صورت کاملا هدفمند.

تولید محتوا و مقاله
Article Production

تولید محتوا و مقاله وب سایت و شبکه های اجتماعی برای معرفی بیشتر برند و محصول شما.

دایرکتوری مشاغل
Business Directory

ثبت نام، انتشار محتوای برند یا محصول شما در دایرکتوری ها و سایت های تبلیغاتی.

رپورتاژ آگهی
Reportage

انتشار محتوای شما در وب سایت های بزرگ و معروف ایرانی همراه با لینک مستقیم و عکس.

ایمیل مارکتینگ
Email Marketing

ارسال ایمیل تبلیغاتی و خبر نامه به ایمیل های هدفمند و لیست ایمیل شما.