ویدئو مارکتینگ

نحوه شروع بازاریابی ویدئویی در سال 2021

5/5 - (1 امتیاز)

جلب توجه شخصی آسان نیست. در دنیای شلوغ دیجیتال ، کارآفرینان باید هر راهی را پیدا کنند تا بتوانند از رقابت خارج شوند و در بین مخاطبان طنین انداز شوند. این یکی از دلایلی است که بازاریابی ویدئویی به طور فزاینده ای برای تجارت در هر اندازه محبوب شده است. طبق گفته های سیسکو ، پیش بینی می شود که بازاریابی ویدئویی تا سال 2022 حدود 82 درصد از کل ترافیک اینترنت مصرف کننده را تشکیل دهد.

برای بسیاری از مشاغل کوچک و متوسط ، این بدان معناست که سال 2021 باید سال بازاریابی ویدیویی باشد. حدود 78 درصد مردم هر هفته فیلم تماشا می کنند و 55 درصد آنها هر روز فیلم تماشا می کنند.

استراتژی بازاریابی ویدئویی

ابتدا به این موضوع میپردازیم که ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی چیست؟
ویدیو مارکتینگ یکی از انواع بازاریابی دیجیتال و اینترنتی می‌باشد که با استفاده از محتوای ویدیوئی برای ارتقا یک نام تجاری، محصول و یا هرگونه خدمات استفاده می‌شود؛ به زبان ساده‌تر و خودمانی، بازاریابی ویدیوئی شامل ساخت فیلم‌های کوتاه (در حدود یک تا پنج دقیقه) با محتوای معرفی و عرضه محصولات می‌شود.
چند نکته را در انجام این امر باید درنظر بگیرید.

1. مخاطبان خود را بشناسید

از شخصیت های خریدار استفاده کنید تا بینش و درک بیشتری از نوع ویدیوهایی که مخاطب شما می خواهد مصرف کند ، کسب کنید. ویژگی های جمعیت شناختی ، رفتاری و روانشناختی ، همراه با بینش در مورد نقاط درد و اهداف شخص خریدار شما به ویژه در مورد اینکه کدام نوع فیلم ها و تمرکز موضوعات بیشترین معنا را دارند ، آموزنده هستند.

2. یک برنامه تنظیم کنید

ایجاد فیلم بدون برنامه ریزی دقیق مشکل است. با یک خلاصه ویدئویی شروع کنید که مخاطب هدف را بیان می کند ، تماس (ها) برای اقدام ، کانال های توزیع ، منبع میزبانی ، طول تخمینی / دلخواه ، ملاحظات صدا و سبک و منابع ویژه مورد نیاز. سپس ، از این اطلاعات برای ساخت یک جدول زمانی استفاده کنید که شامل عناصر پیش تولید (به عنوان مثال ، نوشتن فیلمنامه) ، تولید (به عنوان مثال ، فیلمبرداری واقعی) و پس از تولید (به عنوان مثال ، ویرایش و انتشار) است.

3. داده و تجزیه و تحلیل

به محض انتشار فیلم ها ، مهم است که میزان عملکرد آنها را درک کنید. در حالی که داده های متنوعی وجود دارد که می توانید وارد کنید ، در اینجا برخی از مهمترین معیارها برای فیلم ها آورده شده است.

4. بازدیدها Views

تعداد بازدیدهای ویدیو نشان می دهد که یک ویدیو به چه تعداد نفر می رسد و به چه نوع علاقه ای علاقه مند می شود. به معیارهای مشاهده روزانه برای اوج یا افت توجه نگاه کنید و روند کلی مشاهده را با گذشت زمان دنبال کنید. فاکتورهای مربوط به محل تبلیغ هر ویدیو ، تمرکز روی موضوعات و مدت زمان وجود هر یک را در نظر بگیرید.

5. Engagement

از آنهایی که فیلم را مشاهده کردند ، اینگیجمنت آنها چگونه بود؟ آیا آنها دوست داشتند ، به اشتراک گذاشتند یا نظر دادند؟ اگر در YouTube ، نسبت کلیک شست نسبت به کلیک شست چند برابر است؟ جمع آوری و تجزیه و تحلیل میزان مشارکت می تواند اقداماتی را نشان دهد که باعث افزایش جذابیت بیننده می شوند.

6. طول مشاهده Length of View

اینکه چه مدت شخصی در ویدئوی شما سرمایه گذاری می کند مهم است. چند درصد ویدیو را به طور کامل مشاهده می کند؟ در چه نقطه ای بیشتر دیگران خارج می شوند؟ مخاطبان مختلف و موضوعات مختلف طول های متفاوتی را می طلبند. از داده ها برای کمک به یافتن موارد مناسب مخاطبان خود استفاده کنید.

اهداف بازاریابی ویدئویی

هر ویدئو باید با اهداف روشن و مستند در ذهن تولید شود.

ایجاد اعتماد (ویدیو اعتماد مخاطب را بیشتر جلب می‌کند)

ویدئوهای با ارزش افزوده می تواند مخاطبان را وادار به بازگشت دوباره و دوباره کند. هر فیلم مفید به اعتبار یک شخص می افزاید. هر چقدر مخاطبان شما به شما اعتماد کنند ، میزان مصرف محتوای آنها و احتمال خریدار شدن آنها نیز بیشتر می شود.

سئو سایت شما را افزایش می دهد

افزودن فیلم به وب سایت شما می تواند شانس شما را برای نمایش در صفحه اول Google 53 برابر کند. همچنین به بازدیدکنندگان کمک می کند مدت زمان طولانی تری در یک صفحه وب بمانند.

دانش فراهم کنید

یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی ویدئویی کمک به مخاطبان برای کسب دانش در مورد یک موضوع ، مارک ، محصول یا ارائه خدمات است. 79٪ از مصرف کنندگان ترجیح می دهند یک فیلم را برای یادگیری در مورد یک محصول یا موضوع تماشا کنند تا از طریق دیگر.

گرفتن فیلم و عکس در سفر

انواع مختلف فیلم برای تهیه غذا در هر مرحله از سفر خریدار ضروری است. در اینجا چند نمونه از محتوای ویدئویی آورده شده است که می توانید ایجاد و برای مخاطبان خود توزیع کنید.

آگاهی: به نکات درد مخاطب پرداخته و آگاهی و اعتماد سازی را شروع کنید.
فیلم های کوتاه که بر ارزش ها ، فرهنگ و رسالت برند شما تأکید دارند

وبینارها

فیلم های تبلیغاتی در وب سایت شما

محتوای انحصاری که فقط خریداران شما می توانند آن را مشاهده کنند ، چه با هزینه رایگان و چه زیرکانه نگاه دیگران
ویدئو مهیج است
ویدئوها نوعی جذاب و مهیج از محتوا هستند که می توانند استراتژی بازاریابی محتوای فرد را تقویت کرده و با هم ترکیب کنند. استفاده از این استراتژی ها و نکات می تواند به شما کمک کند مرتبط ترین و بهینه ترین فیلم ها را به مخاطبان مهمترین سازمان خود تحویل دهید.

نتیجه‌گیری

ویدیو مارکتینگ این روزها بسیار رونق یافته و یکی از موثر‌ترین روش‌های بازاریابی اینترنتی به حساب می‌آید. تاثیر ویدیو بسیار بیشتر از نوشته‎های وبلاگی، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و ایبوک‌هاست. اما نمی‌توانیم از هزینه‌های نسبتاً بالای این روش تبلیغات چشم پوشی کنیم. بنابراین اگر قصد دارید از بازاریابی ویدیویی برای افزایش فروش محصولات خود استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنم آن را به روش صحیح‌اش انجام دهید

خبرنامه وب خاص

با ثبت نام در خبرنامه وب خاص جدید ترین مقالات را در ایمیلتان دریافت کنید

مقالات مرتبط

WEBKHAS Professional Team

Provides the most up-to-date digital marketing services to customers

تیم حـرفه ای وب خاص

به روز ترین خدمات دیجیتال مارکتینگ را به مشتریان ارائه می دهد.

بهینه سازی وب سایت
SEO

با کلمات کلیدی تاثیر گذار وب سایت شما را به صفحه اول گوگل می آوریم.

تبلیغات در گوگل
Ads on Google

در سریع ترین زمان با مناسب ترین قیمت و در کلمات دلخواه به صدر نتایج گوگل خواهید آمد.

تبلیغات شبکه اجتماعی
Advertising Social Media

تبلیغات موثر در اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی.

تبلیغات کلیکی
Click Advertising

انتشار محصول و برند شما در معتبر ترین سایت های ایرانی به صورت کاملا هدفمند.

تولید محتوا و مقاله
Article Production

تولید محتوا و مقاله وب سایت و شبکه های اجتماعی برای معرفی بیشتر برند و محصول شما.

دایرکتوری مشاغل
Business Directory

ثبت نام، انتشار محتوای برند یا محصول شما در دایرکتوری ها و سایت های تبلیغاتی.

رپورتاژ آگهی
Reportage

انتشار محتوای شما در وب سایت های بزرگ و معروف ایرانی همراه با لینک مستقیم و عکس.

ایمیل مارکتینگ
Email Marketing

ارسال ایمیل تبلیغاتی و خبر نامه به ایمیل های هدفمند و لیست ایمیل شما.